Blog Transportowy działa od 2009 roku. Jest poświęcony środkom transportu. Przeważają autobusy, ale nie brakuje także pojazdów szynowych, ciężarówek i trolejbusów. Jest tu także miejsce na wyjątkowe osobówki oraz teksty o samolotach i pływających środkach transportu. Autor w niniejszym blogu nie reprezentuje żadnej firmy i instytucji. Notki są wzbogacane informacjami prasowymi nadsyłanymi przez producentów. Nowy adres, pod którym publikowane są najnowsze wpisy to: www.blogtransportowy.eu.
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Google+

Wpisy z tagiem: Kenworth

piątek, 12 kwietnia 2013
Kenworth T880

Amerykańskie ciężarówki nie goszczą na Blogu Transportowym zbyt często. Temat jest jednak bardzo ciekawy i z chęcią do niego wracam. Na pewno za jakiś czas zamieszczę zdjęcia z Google Street View, gdzie nie brakuje ciężarówek made in USA.

Nie każdy wie, że marka DAF jest powiązana z amerykańskim Kenworthem. Obie mają wspólnego właściciela, czyli firmę PACCAR. Dlatego właśnie DAF w informacjach prasowych co jakiś czas zamieszcza materiały na temat Kenwortha. Ta ostatnia dotyczy corocznego pokazu Mid-America Trucking Show, który w marcu odbywa się w miejscowości Louisville (stan Kentucky). Wówczas Kenworth zaprezentował nowy samochód ciężarowy, model T880. Jak powiedział Gary Moore (wiceprezes firmy PACCAR oraz dyrektor naczelny Kenwortha): „Nowy Kenworth T880 kontynuuje tradycję producenta, który oferuje jakość, nowoczesność i zaawansowane technologie, tworząc najlepsze w branży, wytrzymałe i niezawodne wyspecjalizowane samochody ciężarowe”. Dodał także, że: „Odbiorcy i kierowcy pojazdów użytkowych potrzebują wytrzymałych samochodów o niskich kosztach eksploatacji, które będą się doskonale sprawdzały w trudnych warunkach. Nie mamy wątpliwości, że Kenworth T880 przewyższy oczekiwania klientów.”

 

Kenworth T880

 

Jak podaje producent, Kenworth T880 ma aluminiową kabinę wykonaną z tłoczonych elementów. Jej szerokość to 2,1 metra. Na komfort pracy kierowcy wpływa zamontowana panoramiczna szyba, doskonałe oświetlenie przednie oraz drzwi do kabiny, które mają o 30% większy kąt otwarcia. Łatwy dostęp do silnika zapewnia jego pięcioelementowa pokrywa. Źródłem mocy Kenwortha T880 jest 12,9 litrowa, oszczędna jednostka napędowa PACCAR MX-13 (moc 500 KM, a maksymalny moment obrotowy 2500 Nm). Nowa ciężarówka będzie mogła mieć różne zastosowania: wywrotka, betoniarka, śmieciarka oraz jako pojazd wykorzystywany przy przewożeniu ładunków ponadgabarytowych. Kenworth T880 do sprzedaży trafi latem 2013 roku.

 

Kenworth T880   Kenworth T880

 Kenworth T880   Kenworth T880

Kenworth T880    Kenworth T880

Kenworth T880    Kenworth T880

Kenworth T880    Kenworth T880

 Kenworth T880    Kenworth T880

Kenworth T880    Kenworth T880

 

Powyższe screeny pochodzą z zamieszczonego na YouTubie filmu autorstwa Kenwortha. Poniżej całe nagranie.

  

  

Blog Transportowy na Facebooku

Tagi: Kenworth USA
20:19, lukaszwoblog , ciężarówki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 stycznia 2011
Na lodowym szlaku

Dziś zachęcam do oglądania telewizji History. Przyznam, że nie znam tego kanału, ale pod wpływem otrzymanej informacji prasowej obowiązkowo muszę go poznać. Sprawa dotyczy niezwykłego, ciężarówkowego serialu. Szczegóły poniżej.

Dzielni kierowcy ciężarówek przewożących specjalistyczne ładunki po raz kolejny wracają na lodowy szlak – tylko w kanale HISTORY. Życie od śmierci dzieli tu jeden błąd na drodze, fatalna pogoda czy nieprzewidziane zagrożenie. Czwarty sezon serialu "Na lodowym szlaku" przenosi się na Alaskę poza koło polarne. To właśnie tutaj grupa doświadczonych kierowców zmierzy się z jak dotąd najtrudniejszymi i najniebezpieczniejszymi ze wszystkich tras.

Kierowcy, którzy mają za zadanie w niecałe trzy miesiące dostarczyć ogromną ilość ładunków na pola naftowe w North Slope na Alasce, muszą dać z siebie wszystko, aby zdążyć na czas. Lodowe szlaki Alaski są o wiele trudniejsze niż w innych zakątkach świata. Trzeba przygotować się na mordercze, kilkusetkilometrowe trasy urozmaicone takimi atrakcjami, jak strome i oblodzone zbocza gór, zamarznięta tundra czy tez zdradliwe lodowe odcinki Oceanu Arktycznego. Kierowcy oraz ich maszyny, zdani tylko i wyłącznie na siebie, na każdym kroku muszą zmagać się z żywiołami natury i trudnymi warunkami terenowymi. Aby przetrwać, trzeba mieć dużo siły i tyle samo szczęścia. Wielu doświadczonych kierowców straciło tutaj życie, pokonani przez nagłe załamania pogody, zamiecie czy też zdradliwy teren.

 Na lodowym szlaku

Serial "Na lodowym szlaku" to pasjonująca kronika przygód, ludzkiej wytrwałości i pomysłowości, a przede wszystkim wyzwań, z jakimi muszą radzić sobie kierowcy podróżujący po lodowych trasach. Zły wybór drogi, kaprysy pogody, nieprzewidziane zdarzenie na trasie - wszystko to sprawia, że codziennie każdy z nich może znaleźć się w sytuacji, kiedy ryzykuje życiem. Jazda po morderczych szlakach koła podbiegunowego to ekstremalne doświadczenie nawet dla najbardziej doświadczonych i wytrwałych kierowców.

 Na lodowym szlaku

NA LODOWYM SZLAKU

Sezon 4

Na kanale HISTORY™ HD od poniedziałku 24 stycznia – 20.00

Na kanale HISTORY™ od poniedziałku 31 stycznia – 20.00 Sobota

Oto, co zobaczymy w dwóch najbliższych odcinkach:

Na lodowym szlaku (Powrót Polarnego Niedźwiedzia) – odcinek 38

Powrót Lisy staje pod znakiem zapytania. Greg za wszelką cenę pragnie pokonać Jacka, jednak przez nieoczekiwane wydarzenia jego ambicje szybko zostają ostudzone.  Jack, który wciąż czeka na nowy bak do swojego samochodu, ani myśli poddać się bez walki. Alex próbuje powiększyć swoja przewagę nad Hugh, ale zdradliwe warunki pogodowe wpędzają go w ogromne tarapaty. Hugh „Polarny Niedźwiedź” Rowland powraca do Alaskaat jako ostatni. Po drodze musi zmierzyć się z jedną ze swoich najmniej ulubionych czynności na lodowym szlaku: zakładaniem łańcuchów na koła. Z powodu problemów z silnikiem początkujący kierowca Ray Veilleux zostaje zupełnie sam na zupełnym pustkowiu w temperaturze -20 stopni.

Na lodowym szlaku (Zmagania z wiatrem) – odcinek 39
                                                                                                                                                                                     

Bezlitosna alaskańska zima uderza w Prudhoe Bay. Potrzeba nerwów ze stali by prowadzić w tych warunkach. Jednak Jack, Hugh i Alex podejmują wyzwanie i wyruszają na lodowy szlak, nie zrażając się nawet problemami z silnikiem. Dla Alexa to jeszcze nie koniec kłopotów - grozi mu utrata prawa jazdy. Ray i Greg  postanawiają wspólnie stawić czoła zimowej burzy tworząc konwój. Niestety problemy techniczne Grega zmuszają Raya do samotnego wyruszenia w drogę. Tak rozpoczyna się dla niego najgorszy dzień w życiu. Lisa, która wciąż boryka się ze skutkami błędnych decyzji, postanawia wrócić na szlak i udowodnić wszytki, że posiada coś więcej niż tylko ładną twarz.

Na lodowym szlaku