Blog Transportowy działa od 2009 roku. Jest poświęcony środkom transportu. Przeważają autobusy, ale nie brakuje także pojazdów szynowych, ciężarówek i trolejbusów. Jest tu także miejsce na wyjątkowe osobówki oraz teksty o samolotach i pływających środkach transportu. Autor w niniejszym blogu nie reprezentuje żadnej firmy i instytucji. Notki są wzbogacane informacjami prasowymi nadsyłanymi przez producentów. Nowy adres, pod którym publikowane są najnowsze wpisy to: www.blogtransportowy.eu.
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Google+

Wpisy z tagiem: mitsubishi

wtorek, 22 grudnia 2015
Street View – kolejne państwa

W Blogu Transportowym co jakiś czas publikuję zdjęcia zamieszczone przez firmę Google na Street View. Ta usługa jest bardzo przydatna, ale niestety nadal sporo krajów nie jest nią objętych. Stopniowo jednak zmienia się to i wirtualne podróże można odbywać po coraz większym rejonie świata. Np. niedawno na Street View pojawiły się Turcja i Bangladesz. Jest też Kambodża, do której zapraszam w tym wpisie.

Osobiście Kambodża kojarzy mi się z ryżem (zerknijcie na opakowania – większość dostępnego w Polsce pochodzi właśnie z tamtego kraju) i z Czerwonymi Khmerami. Państwo dla Europejczyka mocno egzotyczne. Zdjęcia, które poniżej prezentuję powstały w prowincji o nazwie Tbong Khmum, w małej miejscowości na drodze nr 73. Google wykonało je w listopadzie 2013.

W Polsce pod marką Mitsubishi występują głównie osobówki i małe ciężarówki. W Kambodży pod tą nazwą pojawiają się także większe i cięższe pojazdy. Poniżej trójosiowe Mitsubishi Fuso załadowane dość konkretnie.

 

Mitsubishi Fuso, Google Street View

 Mitsubishi Fuso, Google Street View

 Mitsubishi Fuso, Google Street View

 Mitsubishi Fuso, Google Street View

 

Trochę dalej Google sfotografowało inną ciężarówkę. Bardzo oryginalną. To jakaś miejscowa, bardzo prymitywna przeróbka. Idealna na kambodżańskie warunki. Najprawdopodobniej to pojazd ex ZSRR, może np. GAZ.

 

Przerobiona ciężarówka, Kambodża

Przerobiona ciężarówka, Kambodża

 Blog Transportowy na Twitterze