Blog Transportowy działa od 2009 roku. Jest poświęcony środkom transportu. Przeważają autobusy, ale nie brakuje także pojazdów szynowych, ciężarówek i trolejbusów. Jest tu także miejsce na wyjątkowe osobówki oraz teksty o samolotach i pływających środkach transportu. Autor w niniejszym blogu nie reprezentuje żadnej firmy i instytucji. Notki są wzbogacane informacjami prasowymi nadsyłanymi przez producentów. Nowy adres, pod którym publikowane są najnowsze wpisy to: www.blogtransportowy.eu.
Google+
Blog > Komentarze do wpisu
Bariery w drzewach

We wrześniu 2016 opublikowałem wpis na temat wagonu motorowego SN61 (link). Materiały do niego zbierałem np. na stacji Kraków Nowa Huta. Dojazd do niej prowadzi przez ul. Organki. Wzdłuż tej drogi stoją stare, betonowe bariery. Być może pamiętające czasy budowy kombinatu oraz związanej z nim infrastruktury transportowej.

Bariery te są wyjątkowe. Nie chodzi mi w tym przypadku o ich wiek, czyli historyczną wartość. Powodem ich niesamowitości są drzewa, które dosłownie je pochłonęły.

Betonowe elementy zniknęły wewnątrz drzew. Widok iście niezwykły. Tak to wyglądało:

 

Bariera betonowa

Bariera betonowa

Bariera betonowa

Bariery betonowe wchłonięte przez drzewa. 11.06.2016.

 

Warto jeszcze dodać, że bariery ukryte w drzewach odkryła moja żona. Ja byłem wówczas całkowicie pochłonięty spotkaniem z SN61 i nie zwróciłem na nie uwagi.Zamów bezpłatny newsletter - informacje o nowych wpisach

Ten wpis już został przeniesiony pod nowy adres - link.

piątek, 03 listopada 2017, lukaszwoblog
Komentarze
2017/11/07 15:42:01
świetnie to wygląda, drzewa wrosły się w takich odległościach że wygląda to jak ozdoba i na pierwszy rzut oka można pomyśleć że ktoś to wcześniej obmyślił.
-
2017/11/21 10:55:00
No dość ciekawie te drzewa wyglądają. Pewnie dłuugo to zarastało że tak ładnie pokryło cała barierkę.