Blog Transportowy działa od 2009 roku. Jest poświęcony środkom transportu. Przeważają autobusy, ale nie brakuje także pojazdów szynowych, ciężarówek i trolejbusów. Jest tu także miejsce na wyjątkowe osobówki oraz teksty o samolotach i pływających środkach transportu. Autor w niniejszym blogu nie reprezentuje żadnej firmy i instytucji. Notki są wzbogacane informacjami prasowymi nadsyłanymi przez producentów. Nowy adres, pod którym publikowane są najnowsze wpisy to: www.blogtransportowy.eu.
Google+
Blog > Komentarze do wpisu
Top Design dla Tramino

Niskopodłogowy Solaris Tramino otrzymał nagrodę TOP Design. Konkurs zorganizowano w ramach targów „arena DESING”, które w dniach 5-8 marca zgromadziły w Poznaniu praktyków nowoczesnego wzornictwa z całego świata. Tramwaj wyróżniono w kategorii motoryzacja i transport publiczny.

Jury złożone z wybitnych międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu wyłoniło spośród zgłoszonych kandydatur te produkty, które są przykładem umiejętnego zastosowania oryginalnego wzornictwa na polu biznesowym. Wyróżniający się tramwaj Solaris Tramino otrzymał nagrodę w kategorii motoryzacja i transport publiczny. Nagrodę w imieniu Solaris Bus & Coach S.A. odebrał Dariusz Michalak, Dyrektor Biura Badań i Rozwoju oraz Jens Timmich, twórca designu Tramino. 

Model Solarisa Tramino

Model Solarisa Tramino - ekspozycja w trakcie targów „arena DESIGN”.

Nadrzędnym celem „arena DESIGN” było zwrócenie uwagi na kluczową rolę wzornictwa w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. W ramach tego wydarzenia zobaczyć było można nie tylko najnowsze trendy we współczesnej estetyce, lecz także oryginalne przykłady współpracy designerów z producentami.

Dariusz Michalak oraz Jens Timmich odbierają nagrodę

Dariusz Michalak oraz Jens Timmich odbierają nagrodę od organizatorów konkursu TOP Design (od lewej: Tomasz Kobierski, Wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, Francois Azambourg, projektant i designer, członek jury konkursowego, Jens Timmich, Dariusz Michalak, Janusz Kaniewski, projektant Kaniewski Haute Design, przewodniczący jury konkursowego oraz Monika Wietrzyńska, Dyrektor Projektu „Arena Design 2012”

Wystawie towarzyszył konkurs TOP Design, który promował doskonałe wzornictwo na międzynarodowym poziomie. Udział w konkursie miał na celu podkreślić wagę i korzyści płynące z innowacyjnych rozwiązań projektowych i docenić wysiłek firm inwestujących w oryginalny wygląd swoich produktów. Do konkursu można było zgłaszać przedmioty będące w seryjnej produkcji nie dłużej niż dwa lata lub takie, które dopiero w tym roku zostaną włączone do procesu produkcyjnego.

Na zakończenie dodaję jeszcze fragment innej tramwajowej informacji prasowej, która ukazała się w związku z podsumowaniem roku 2011 przez Solarisa:

Wysoka sprawność techniczna poznańskich Tramino to nie jedyny sukces firmy Solaris w zakresie pojazdów szynowych w roku 2011. W lipcu ubiegłego roku spółka podpisała bowiem umowę z przewoźnikiem tramwajowym w Jenie w Niemczech na dostawę pięciu dwukierunkowych tramwajów.

- Nasza oferta została uznana za najlepszą spośród kilku zgłoszonych do przetargu. Pojazdy marki Solaris są już znane w Jenie, ponieważ w latach 2009-2011 dostarczyliśmy tam czternaście autobusów. Ich jakość i niezawodność z pewnością były dobrymi referencjami dla naszej oferty tramwajowej. Zwycięstwo w przetargu na dostawę tramwajów przez polską firmę na niemieckim rynku to z pewnością ogromny sukces, ale także ogromna odpowiedzialność. Mamy również nadzieję, że to obiecujący początek dla sprzedaży naszych tramwajów na rynkach europejskich - powiedziała Solange Olszewska, Prezes Zarządu firmy Solaris.

Dodajmy, że firma Solaris jako pierwszy polski producent tramwajów podpisał kontrakt z niemieckim przewoźnikiem. Realizacja zamówienia zaplanowana jest na rok 2013.

Tekst i fot. Solaris - informacja prasowa.

czwartek, 08 marca 2012, lukaszwoblog