Blog Transportowy działa od 2009 roku. Jest poświęcony środkom transportu. Przeważają autobusy, ale nie brakuje także pojazdów szynowych, ciężarówek i trolejbusów. Jest tu także miejsce na wyjątkowe osobówki oraz teksty o samolotach i pływających środkach transportu. Autor w niniejszym blogu nie reprezentuje żadnej firmy i instytucji. Notki są wzbogacane informacjami prasowymi nadsyłanymi przez producentów. Nowy adres, pod którym publikowane są najnowsze wpisy to: www.blogtransportowy.eu.
Google+
Blog > Komentarze do wpisu
„Ogórek” na linii

Sezon wakacyjny już za nami. Jak zawsze w wielu miastach Polski kursowały linie obsługiwane taborem zabytkowym. Tak było również w Krakowie, gdzie historyczne tramwaje jeździły na linii 0. Nie każdy jednak wie, że w stolicy Małopolski tradycją już jest wysyłanie zabytkowego taboru autobusowego na regularne linie, do obsługi rozkładowych kursów. Dzieje się tak już od lat w dwa sierpniowe dni. Zawsze w święto 15 dnia miesiąca i w ostatnią niedzielę. Tak też było i w tym roku. Na linie wyjechał Jelcz 272 MEX nr 341. Obsługiwał dwie trasy. W niedzielę 15 sierpnia kursował na linii 110 w relacji Aleja Przyjaźni – Wadów Tunel z kursami wariantowymi do Węgrzynowic. Natomiast w ostatnią niedzielę sierpnia, czyli 29.08 na linii 162: Rondo Grunwaldzkie – Podgórki Tynieckie.

Poniżej filmik przedstawiający „ogórka” na przystanku „Darwina”. 15 sierpnia 2010 r., obsługa linii 110 do pętli Wadów Tunel:

     

I relacja z dnia 29 sierpnia 2010 r. Na początek na pętli Rondo Grunwaldzkie:

Jelcz 272 MEX

Tak piękny pojazd prezentował się na pętli Podgórki Tynieckie:

Jelcz 272 MEX

Jelcz 272 MEX

niedziela, 24 października 2010, lukaszwoblog